top of page

mtü kolkaplika

MTÜ Kolkaplika on kõigepealt sõsarkonnast, siis perekonnast, siis sõpruskonnast ja sõpruskonna perekondadest välja kasvanud mittetulundusühing, mille peamisteks eestvedajateks on liina pääsuke, Mari Kuuse ja Helena Keskküla. Kolkaplika sündis 2019. aastal ning 2022. aasta sügisest kõnnib oma neljandat hoogu. 

 

Kolkaplika platvormi kaks peamist haru on kolkaplika.raadio ning kolkaplika.newsletter. kolkaplika.raadios, mis on kuulatav nii Soundcloudis, Apple Musicus kui ka Spotifys, on viimase nelja hoo jooksul ülenädalaselt ilmunud liina pääsukese taskuhääling “liina saade”. Lisaks sellele on kolkaplika.raadio saates “Päevikpessimism” avaldatud Kadi Soosalu-Estlandi luulet ning käesoleval hooajal jooksevad raadios Ookeani (David Ocean Kaljurand) kureeritud muusikasaade “Valik”, Diana Lõhmuse saade "Diana mõtleb" ning Taive Saare saade "Taive küsib". 

 

Kolkaplika.newsletter ilmub kord kuus uudiskirjana tellijate emailiaadressidele. Kolkaplika.newsletter on Mari Kuuse algatatud internetiajakiri, kus ilmub päevakajalisi arvamusartikleid, muusikaarvustusi, vaatamis- ja kuulamissoovitusi, illustratsioone, koomiseid, meelelahutuslikke ennustuskaarte jm. Käesoleval, neljandal hooajal löövad lisaks Mari Kuusele (peatoimetaja) kaasa Kadi Estland-Soosalu ning Helena Keskküla.

 

Kolmandal hool avaldas kolkaplika.newsletter ka seeria pikematest artiklitest. Seni ilmunud artiklid on käsitlenud äärealade skulptuure (Liina Pääsuke “Leinav ema”), vähemuskeeli (Nicolas Rousseau seeria “Tasased hääled") ning kividest ja mütoloogiast on juttu ka Helena Keskküla essees “Sammal ei kasva…”. Kolkaplikad ootavad alati ka lugejate panuseid ning kolmanda hoo jaanuarikuu uudiskirjas avaldasime Gertu Borodkina saadetud artikli “Eesti kunstioksjonite tulemused: 2021 tõi rekordarv rekordeid”.

 

Kolkaplika.sotsiaalmeediast (instagram, facebook) leiab infot ja meeldetuletusi värskete saadete kohta ning raadiost ja newsletterist iseseisvalt tegutseb seal ka KÄPP. KÄPP on isetegemisrubriik, kus ilmuvad kolkaplikade (nii tegijate kui lugejate) praktilisemad ja vähem praktilisemad meisterdused. KÄPP arhiiv on leitav kolkaplika.ee veebilehelt.

CV

MTÜ KOLKAPLIKA (s 2019 Väätsal, Eestis)

 

kontaktandmed: kolkaplika@kolkaplika.ee

veebileht: www.kolkaplika.ee

 

Hariduskäik:

2019 - … siin ja seal ilmapeal

 

Tegevus: 

2022 - … raadiosaade "Taive küsib"

2022 - … raadiosaade "Diana mõtleb"

2021 - … raadiosaade "Valik"

2021 - … KÄPP

2021 - 2022 KÕKS

2021 - 2022 Diana käsitöörubriiik

2021 - 2022 Päevikpessimism (koomiks)

2021 - 2022 Plaadiriiul

2020 - 2021 Päevikpessimism (raadio)

2020 - … kolkaplika.newsletter

2019 - … liina saade

 

Toeta meid

 

MTÜ kolkaplika võtab vastu annetusi. Kasutame annetusi igapäevastele hooldustöödeks, autoritasudeks ning MTÜ tegevuse edasiarendamiseks. 

 

Konto nr:

bottom of page